طراحی برد الکترونیکی

 برد الکترونیکی انواع دزدگیر:

طراحی برد الکترونیکی دزدگیر در فرمت های مختلفی انجام میشود.در مقاله های قبلی با سیستم اعلام سرقت آشنا شدیم.حال کمی بیشتر با دزدگیر اماکن ویتا آشنا میشویم.طراحی برد الکترونیک سیستم اعلام سرقت یکی از تخصص های گروه ما می باشد.برد الکترونیکی دزدگیر یک محصول با ضریب امنیتی بسیار بالاست.این طراحی برد الکترونیک کاملا بروز است.یک سیستم اعلام سرقت حرفه ای برای تامین امنیت محل کار یا منزل شما ضروری می باشد.این سیتسم قابلیت های زیادی دارد.با کمترین اتفاق در محیط شما را از روش های مختلف مطلع میکند.قطع شدن برق هیچ گونه اختلالی در سیستم آن ایجاد نمی کند.

سیستم اعلام سرقت ویتا مجهز به یک اپلیکیشن مختص خود می باشد.شما به راحتی در هر مکانی میتوانید از آن استفاده کنید.شرکت ویتا برای طراحی برد الکترونیکی در مشهد برای هر نوع نیاز شما آماده می باشد.

طراحی برد الکترونیکی

تصویری از اپلیکیشن سیستم اعلام سرقت

ویژگی های دزدگیر ویتا:

۱.شامل  ۴ زون باسیم و ۱۰ زون بیسیم و توانایی تفکیک پذیری
۲. امکان نام گذاری فارسی زون ها، سنسورهای بیسیم و ریموت ها
۳. کنترل کل سیستم با پیامک، نرم افزار و تلفن گویا
۴.توانایی پشتیبانی از هر نوع سیم کارت و توانایی اتصال خط تلفن ثابت
۵. امکان فعالسازی انواع هشدارها به شکل پیامکی و تماس
۶.امکان ذخیره سازی  ۲۰ شماره تلفن همراه و ثابت
۷.توانایی ضبط پیام هشدار تا۳۰ ثانیه
۸.امکان  تماس هوشمند با تلفن ثابت و سیم کارت همزمان
۹.امکان ثبت ۱۰۰ گزارش آخر و مشاهده آنها، در دستگاه و ۵ گزارش در اپلیکیشن
۱۰.دارای  نمایشگر دیجیتال و صفحه کلید با تعیین سطح دسترسی مدیر و کاربر
۱۱.دارای سیستم شارژ هوشمند باتری جهت  افزایش طول عمر آن

طراحی برد الکترونیکی خودرو:

طراحی برد الکترونیکی خودرو با میکروکنترلر AVR یک طراحی بروز است.این سیستم ،روی کلیه خودروها قابل نصب؛ می باشد.در حال حاضر دزدگیر خودرو یک گزینه مهم است.هر شرکتی این سیستم را با قابلیت ها و توانایی های خاصی طراحی میکند.طراحی برد الکترونیک برای دزدگیر خودرو نیز مهم می باشد.این که شما از چه نوع سیستمی در خودرو خود استفاده خواهید کرد.

هم در بازارهای جهانی و هم در بازارهای داخلی ساخت دزدگیر رونق زیادی پیدا کرده است.شما می توانید با خیال راحت جهت سفارش طراحی برد الکترونیکی خود با ما تماس بگیرید. توسط یک میکروکنترلراز گروه میکروکنترلرهای AVR و یک مدارو چند رله، برای فعال سازی ریموت کنترل استفاده میکنیم.یک سیستم اعلام سرقت قوی که سال ها همراه شما خواهد بود.

طراحی برد الکترونیکی

ویژگی های دزدگیر خودرو:

۱.مجهز به  ریموت کنترل

۲.توانایی پیدا کردن ماشین

۳.مجهز به سیستم هشدار باز بودن درها

۴.امکان قطع و وصل کردن آژیر

۵. توانایی خاموش کردن خودرو در زمان ربوده شدن

۶.قابل نصب روی همه اتومبیل ها

۷. دارای بازکن درب صندوق عقب

۸.دارای سنسور ضربه

۹. ممانعت از استارت خودرو در زمان فعال بودن سیستم دزدگیر

ویزگی های بارز محصول:

۱. دارای میکروکنترلر دقیق

۲.توان مصرفی بالا

۳.دارای تنوع دستورالعملی

۴.دارای حافظه داخلی

۵.دارای قابلیت برنامه ریزی

۶.دارای قفل با توانایی برنامه ریزی برای امنیت بیشتر

بخش رادیویی دزدگیر جهت ارتباط با ریموت کنترل :

ریموت کتترل یک گزینه مهم درهردزدگیر می باشد.بنابراین باید یک طراحی برد الکترونیکی ویژه برای آن داشته باشیم.ریموت کنترل های مختلفی برای خودرهای مختلف طراحی میشوند.این ریموت کنترل ها هرکدام، ویژگی های مختص خود را دارند.شرکت ویتا بر اساس نیاز و درخواست شما به طراحی این بخش می پردازد.بر اساس خودرو و نیاز شما فرکانس های رادیویی متناسب با آن را برای شما انتخاب میکنیم.

سفارش طراحی برد الکترونیکی

نمایی از برد الکترونیکی دزدگیر خودرو

بخش سنسور ضربه:

سنسوریک قطعه اصلی و مهم در دزدگیرهاست.این قطعه در زمانی که به خودرو ضربه ای وارد میشود.حتی کوچکترین ارتعاش در اطراف خودرو را درک میکند.سپس آنها رابه پردازشگر و میکروکنترلر میرساند.این امر به طراحی برد الکترونیکی نیز مربوط است.همه اینها و میزان حساسیت دربرد الکترونیکی تعیین میشود.درواقع سنسور با دریافت ارتعاشات آنها را به یک پالس الکتریکی تبدیل میکنند.این کار به ما کمک میکند که با چک کردن خروجی، از ضربه های وارده مطلع شویم.

در طراحی برد الکترونیکی دزدگیر،تراشه های مقایسه کننده و یا اپ امپ OPAMP بکار میروند.ورودی این بخش به یک حسگر لرزش یا صدا مانند میکروفن وصل میشود.

بخش راه اندازی رله:

میزان جریانی که هر میکروکنترلر AVR می تواند تحمل کند.در هر پایه حداکثر ۳۰ میلی آمپر با حداکثر ولتاژ ۵ ولت می باشد.بنابراین جهت فعالسازی رله ها از ترانزیستورها و یا تراشه های راه انداز استفاده میشود.تراشه های زیادی تولید میشوند.تفاوت اصلی آنها با یکدیگر،در تعداد رله های راه انداز و جریانی ست که میتوانند تحمل کنند.ما با توجه به کارکرد موردنیاز این تراشه ها را انتخاب میکنیم.

طراحی برد الکترونیکی  لوازم خانگی:

از آنجایی که در زندگی همه لوازم خانگی برقی استفاده زیادی دارد.طراحی برد الکترونیکی لوازم خانگی نیز بسیار مهم و کارآمد است. برد الکترونیکی یک گزینه مهم در هر وسیله الکترونیکی می باشد.هر چه وسایل الکترونیکی پیشرفت می کنند،این قطعه مهم نیز توسعه میابد.ساخت برد لوازم خانگی پیش نیاز تولید اصلی محصولات و دستگاه های الکترونیکی کاربردی منازل می باشد.

طراحی برد الکترونیک یا بردالکترونیکی در بین افراد به ساخت برد نیز شهرت دارد.در کلیه لوازم الکترونیکی که ما در خانه یا محل کار استفاده میکنیم یک برد الکترونیکی وجود دارد.یخچال فریزر،ماشین لباسشویی،تلویزیون،دستگاه پلیر و…همه دارای برد الکترونیکی هستند.

چرا لوازم خانگی به برد الکترونیکی نیاز دارند؟

با پیشرفت طراحی محصولات الکترونیکی نیاز است علم طراحی برد الکترونیک نیز پیشرفت کند.برای این منظور شرکت ها همیشه در رقابت هستند.نیاز به تولید انبوه برد الکترونیکی بیشتر حس میشود.کمپانی های معتبر در طراحی بردها دقت زیادی میکنند تا نیاز مصرف کننده کاملا برطرف شود.هر شرکت سعی میکند در اندازه های مختلف و کاربردهای گوناگون برد الکترونیکی طراحی کند.ویتا برای نیاز ساخت برد الکترونیکی شما در هر فرمتی آماده است.

روش های ساخت برد الکترونیکی لوازم خانگی:

در مقاله های قبلی با لایه های برد الکترونیکی کاملا آشنا شدید.

کمی مرور:

برد تک لایه :

در این نوع برد الکترونیکی فقط در یک طرف آن قطعات نصب میشوند.

بردهای دو لایه :

در این نوع از برد الکترونیکی قطعات در دو طرف نصب میشوند.

برد الکترونیکی سه لایه یا چند لایه:

این نوع برد الکترونیکی شامل چند لایه می باشند.نسبت به کارایی وسیله الکترونیکی تعداد لایه ها تغییر میکند.این به پیچیدگی کار دستگاه نیز بستگی دارد.برای قطعات الکترونیکی از بردهای دولایه یا بیشتر از دولایه استفاده میشود.تعداد لایه های برد الکترونیکی ممکن ست تا ۲۴ لایه نیزباشد.برای وسایل الکترونیکی که معمولا تولید انبوه میشوند.تهیه بردهای الکترونیکی نیز به شکل انبوه است.تولید انبوه معمولا برای همه شرکت ها مصرف هزینه کمتری به دنبال دارد.

ساخت برد

نمونه یک برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

طراحی برد الکترونیک چه کاربردی در لوازم خانگی دارد؟

سیستم های موسیقی، سیستم های تهویه مطبوع،اجاق مایکروویو

ماشین لباسشویی،کنترل از راه دور تلویزیون،لوازم روشنایی

دیگ ‌های بخار برقی،جاروبرقی رباتیک،ساعت مچی دیجیتال

پخش کننده های سی دی،سیستم های هشدار خانگی،سینمای خانگی

بازی های ویدئویی دستی،اسباب بازی های الکترونیکی کنترل از راه دور

برد الکترونیکی تلویزیون:

همانطور که می دانید تلویزیون ها امروزه تنوع زیادی دارند.در داخل هر تلویزیون خصوصا نمونه های جدید بردهای مختلفی وجود دارد.

 چهار برد اصلی در تلویزیون های نوع LCD و LED:

۱-مین برد MAIN BOARD:

این برد الکترونیکی،برد اصلی تلویزیون می باشد.اطلاعات و دستورالعمل های اصلی در مین برد قرار دارند.کلیه قطعات اصلی مانند پردازشگر تلویزیون،حافظه ،رم، ورودی و خروجی های مثل ورودی صدا، تصویر، یو اس بی و HDMI در آن تعبیه میشوند.

اطلاعات و دستورالعمل های اصلی در مین برد قرار دارند.

۲-برد تغذیه POWER BOARD

وظیفه این برد تغذیه کلی دستگاه می باشد.

ساخت برد

نمونه یک برد الکترونیکی تلویزیون

۳-برد معکوس کننده INVERTER BOARD

وظیفه این برد روشن کردن،لامپ های پشت پنل می باشد.ولتاژ ورودی را از برد تغذیه دریافت میکند.بعد از معکوس سازی،لامپ ها را روشن میکند.

۴-برد کنترل تایمینگ T-CON

رابط بین مین برد و برد درایور داخل پنل می باشد.نام این برد TFT یا LVDS است.وظیفه این برد این است که تصویر را پردازش کند.سپس آن را به برد درایور برساند.طراحی برد الکترونیک تلویزیون،گاهی متفاوت است.امکان دارد گاهی دو برد،ترکیب شوند.احتمال دارد مثلا برد پاور،اینورتر،بردتیکان،مین برد همه در یک مجموعه قرار گیرند.امکان دارد در بعضی مدل ها، یک برد وجود نداشته باشد.مثلا تلویزیون های پلاسما، برد تی اف تی و اینورتر ندارند. دراین تلویزیون ها برد وای Y-SUS و برد زد Z-SUS و ایکس و بافر جایگزین می شود.

طراحی برد الکترونیکی فن حساس به دما:

ساخت فن حساس به دما و رطوبت با میکروکنترلر الکترونیک:

فن های حساس به دما تنوع زیادی دارند.برای طراحی برد الکترونیکی فن حساس به دما به یک میکروکنترلر مرغوب و یک سنسور دقیق نیازداریم.زیرا با کمک آنها باید دما و رطوبت را کنترل کنیم.شاید مجبور باشیم از روش فن های تهویه استفاده کنیم.این فن ها به این شکل عمل میکنند که مانند یک اگزوز هوای داخل را به بیرون می کشند.جهت خنک کردن سیستم های کامپیوتر از فن استفاده میشود.برای سرویس های بهداشتی، فن ها بکارمی روند.

بدون نیاز به طراحی برد الکترونیک می توان با کلید روشن و خاموش انها را هدایت کرد.اما در مکان هایی نیاز به فعالسازی خودکار فن داریم.برنامه ریزی دقیقی روی حافظه انجام میشود.سنسورها نیز برنامه ریزی میشوند.برای آنها مشخص میشود نسبت به رطوبت هوا،ضربه یا نور روشن و خاموش شوند.

اگر سنسور دچار اختلال شود،فن خاموش میشود و صدای هشدار شنیده میشود.سرعت فن را میتوانیم کنترل کنیم.بسته به کارایی ما می توانیم برد الکترونیکی شما را طراحی کنیم.

نمونه ای تجهیزات مورد نیاز طراحی برد الکترونیکی فن:

یک دستگاه فن

تنظیم کننده ولتاژ

میکروکنترلر الکترونیک

سنسور

هشدار دهنده پیزوالکترونیک

تعدادی خازن قطبی و غیرقطبی

تعدادی دیود

تعدادی مقاومت

نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.