تولید برد دزدگیر اماکن در تعداد انبوه در گروه مهندسی ویتا

چگونه برد دزدگیر اماکن تولید کنیم؟

با توجه به افزایش قیمت دارایی های افراد در منازل و مغازه ها، و نگرانی بابت حفظ امنیت آنها، تقاضای خرید سیستم های امنیتی و دزدگیر اماکن روز به روز افزایش یافته است. به خصوص با پیشرفت تکنولوژی، میتوان به روش های بهینه تر و سریعتری، امنیت را در منزل یا مغازه برقرار کرد. لذا با توجه به افزایش قیمت ها، حاشیه سود تولید دزدگیر اماکن هم بالا رفته است.

پس اگر شما هم به فکر تولید برد دزدگیر اماکن در داخل ایران افتاده اید، چند قدمی در این مقاله همراه ما باشید.

فهرست این محتوا :

قدم اول. بررسی نیازهای مشتری دزدگیر اماکن در بازار

شناخت نیاز مشتری و ویژگی های موردنیاز آنها در دستگاه دزدگیر اماکن، یکی از ملزومات اولیه برای ورود به این حوزه است. پس بهتر است قبل از شروع به تولید، لیست کاملی از آپشن های مورد نیاز آماده کنید.
یکی از روش های آشنایی بیشتر، پرس و جو از نصاب های دزدگیر اماکن می باشد. قطعا افرادی که مستقیما برای مشتری نهایی، دزدگیر اماکن نصب می‌کنند، بازخورد مشتری ها را هم دریافت می‌کنند. پس نسبت به نیاز مشتری و مشکلات آنها اطلاع دقیق تری دارند.

اگر شما خود، فروشنده دزدگیر اماکن برندهای مختلف هستید، و قصد تولید برد دزدگیر اماکن را دارید، پس قطعا یک قدم جلوتر هستید.

بررسی نیاز مشتری دزدگیر اماکن در بازار از نصاب ها قبل از تولید برد دزدگیر اماکن

پرس و جو از نصاب های بازار دزدگیر اماکن

خط جداکننده شرکت ویتا

قدم دوم. انتخاب یا تولید قاب دزدگیر اماکن

برای تولید دزدگیر اماکن، یکی از قدم های اصلی انتخاب قاب مناسب می باشد. برای انتخاب قاب پلاستیکی شما دو راه پیش رو دارید:

+ استفاده از قاب های آماده: نمونه قاب های پلاستیکی زیادی در بازار ایران برای تولید برد دزدگیر اماکن وجود دارد. کافی است که سری به سایت های فروش قاب پلاستیکی بزنید و یکی از مدل های مورد استفاده برای دزدگیر اماکن را استفاده کنید. البته درنظر داشته باشید قابی که انتخاب می‌کنید، جهت قرار گیری برد دزدگیر اماکن , ترانس و سایر قطعات، فضای کافی را داشته باشد.
اگر برای انتخاب نوع قاب نیاز به مشورت دارید، همکاران ما در گروه مهندسی ویتا پاسخگوی شما هستند:
“تماس با ما”

+ تولید قاب پلاستیکی از صفر: اگر نتوانستید قاب مدنظرتان را از میان قاب های آماده پیدا کنید، می‌توانید یک قاب از صفر تولید کنید. برای تولید قاب پلاستیکی، ابتدا باید طرح قاب آماده شود. و سپس یک قالب تزریق پلاستیک مطابق آن ساخته شود. طبیعتا برای انتخاب این روش، باید بودجه موردنیاز برای ساخت یک قالب تزریق پلاستیک را هم درنظر داشته باشید.

** معمولا استفاده از قاب های آماده در شروع کار مناسب تر می‌باشد. زیرا می‌توانید با بودجه کمتری تست اولیه از فروش در بازار را داشته باشید. اما اگر از فروش و بازاریابی و همچنین بودجه خیالتان راحت است، طبیعتا تولید قاب از صفر، محصول نهایی شما را خاص تر و حرفه ای تر نشان می‌دهد.

قاب دزدگیر اماکن ویتا

انتخاب قاب پلاستیکی آماده برای تولید برد دزدگیر اماکن

خط جداکننده شرکت ویتا

قدم سوم. سفارش طراحی برد دزدگیر اماکن به گروه مهندسی ویتا

برای طراحی برد دزدگیر اماکن، نیاز است تا لیست آپشن های موردنیاز و مشخصات قاب را برای کارشناسان ما ارسال کنید. تا براساس موارد اعلامی، طراحی و برنامه نویسی انجام شود. مراحلی که برای طراحی برد دزدگیر اماکن طی می‌شود عبارتند از:

+ انتخاب قطعات موردنیاز: با توجه به تجربه ما در طراحی بردهای دزدگیر اماکن در گذشته، لیست قطعات مصرفی آماده می‌شود. اهمیت انتخاب قطعه در تولید برد دزدگیر اماکن بسیار بالاست، زیرا که مستقیما در قیمت تمام شده دزدگیر اماکن تاثیر دارد. به همین علت، در انتخاب قطعات با شما هماهنگی لازم از لحاظ قیمت و نوع کارکرد صورت می‌گیرد. به طور مثال، اگر مایل به پیاده سازی اینترنت در برد دزدگیر اماکن هستید، بر اساس نوع شبکه GPRS (یعنی ۲G,3G,4G) قیمت قطعه متفاوت است.

+ طراحی مدار و شماتیک: طراحی شماتیک برای دزدگیر اماکن، در نرم افزار Altium انجام می‌شود. اگر برد شما شامل چند تکه مختلف باشد، هر کدام در فایل مجزایی طراحی می‌شود.

+ طراحی PCB: حال با توجه به ابعاد قاب و جای پیچ ها، طرح کلی بردها برای چینش قطعات استخراج می‌شود. سپس ابتدا جانمایی قطعات کلیدی مانند ترمینالها، ورودی و خروجی ها، سوکت سیمکارت، آنتن و … ، انجام می‌شود. و بعد از آن قطعات هر بخش جانمایی می‌شوند. برد دزدگیر اماکن، معمولا شامل ۲ برد Main و برد LCD می‌باشد. همچنین طراحی در دولایه صورت می‌گیرد، تا در تولید برد دزدگیر اماکن با سهولت در ایران قابل انجام باشد.

+ استخراج طرح سه بعدی: پس از تکمیل کار، طرح سه بعدی آن، برای شما ارسال می‌گردد تا در صورت تایید ساخت نمونه آن انجام شود. همچنین می‌توانید با استفاده از فایل Step که در اختیار شما قرار می‌گیرد، جانمایی آن در طرح قاب خود را نیز بررسی کنید.

طراحی و تولید برد دزدگیر اماکن ویتا

طراحی و تولید برد دزدگیر اماکن توسط مهندسین ویتا

خط جداکننده شرکت ویتا

قدم چهارم. برآورد تعدادِ تولید برد دزدگیر اماکن در سفارش اول

پس از طراحی بردها، یک عدد نمونه برای تست عملکرد دزدگیر اماکن ساخته می‌شود. تا اگر ایراد یا تغییری نیاز باشد، بتوان قبل از تولید، اصلاحات را انجام داد.

در تولید انبوه برد دزدگیر اماکن، هرچه تعداد بالاتر باشد، قیمت تمام شده به ازای هر برد کمتر می‌شود. به طور مثال چاپ برد در تعداد ۱۰۰۰ عدد تقریبا ۳۰ درصد ارزان تر از تعداد ۱۰۰ عدد درمی‌آید.
البته برای سری اول از تولید برد دزدگیر اماکن، معمولا پیشنهاد ما، تولید ۱۰۰ یا ۲۰۰ عدد برد است تا بتوانید تست بازار را انجام دهید.

خط جداکننده شرکت ویتا

قدم پنجم. استعلام قیمت تولید برد دزدگیر اماکن بر اساس طراحی

پس از انجام طراحی، ابعاد بردها، لیست قطعات با جزئیات، و تعداد پدهای SMD و DIP برای مونتاژ مشخص خواهد بود. لذا می توان با توجه به تعداد تولید، که در مرحله قبل مشخص شد، برآورد قیمت تولید برد دزدگیر اماکن را انجام داد. استعلام قیمت شامل قیمت چاپ PCB، قیمت خرید قطعات، اجرت مونتاژ قطعات SMD و DIP و در نهایت اجرت پروگرام و تست عملکرد می‌باشد. منظور از پروگرام، برنامه ریزی میکروکنترلر در برد دزدگیر اماکن می‌باشد.

برآورد قیمت <yoastmark class=

برآورد قیمت تولید برد دزدگیر اماکن

خط جداکننده شرکت ویتا

قدم ششم. چاپ PCB ( مرحله اول تولید )

در مرحله اول تولید برد دزدگیر اماکن، چاپ PCB (یعنی فیبر مدارچاپی) انجام می‌شود. مشخصات موردنیاز برای چاپ برد دزدگیر اماکن، بدین ترتیب است:
– تعداد لایه : ۲ لایه متالیزه
– نوع فیبر : FR4 – Standard TG
– ضخامت مدارچاپی : ۱.۶mm
– ضخامت مس نهایی : ۳۵um – 1oz
– پوشش نهایی : HASL یا Hot Air Solder Leveling
– چاپ محافظ : سبز – هر دو طرف برد
– چاپ قطعات : سفید – فقط روی برد
– نوع چاپ قطعات : چاپ سیلک یا Photo Image
– برش نهایی : V-CUT & CNC
دقت شود که برای تولید برد دزدگیر اماکن، حتما باید تست الکتریکال برای کل بردها انجام شود. زیرا به دلیل دقت فیبر مدارچاپی دزدگیر اماکن، اگر اتصالی به درستی برقرار نشده باشد، باعث بروز مشکل در عملکرد برد می‌گردد.

خط جداکننده شرکت ویتا

قدم هفتم. خرید قطعات بر اساس BOM ( مرحله دوم تولید )

لیست قطعات یا BOM (Bill Of Material) ، شامل همه قطعات SMD و DIP استفاده شده در تولید برد دزدگیر اماکن است. نام و جزئیات کامل هر قطعه در Comment و Description درج شده است. انتخاب قطعات به نحوی انجام شده که تهیه آنها از داخل بازار ایران به سادگی قابل انجام هست. همچنین می‌توانید قطعات را به بخش بازرگانی گروه مهندسی ویتا سفارش دهید، تا مستقیما برای شما از چین واردات آنها انجام شود. با واردات قطعات در تعداد انبوه، قیمت تمام شده دزدگیر اماکن کاهش می‌یابد.

خط جداکننده شرکت ویتا

قدم هشتم. مونتاژ قطعات ( مرحله سوم تولید )

قطعات برد دزدگیر اماکن، شامل دو نوع SMD و DIP می‌باشد، که هر کدام در مرحله مجزایی مونتاژ می‌شود. در گروه مهندسی ویتا، قطعات SMD، به صورت اتوماتیک و با دستگاه Pick & Place انجام می‌شود. قطعات DIP هم به صورت نیمه اتوماتیک و با استفاده از وان قلع صورت می‌گیرد.

خط جداکننده شرکت ویتا

قدم نهم. کنترل کیفی و تست ( مرحله چهارم تولید )

پس از تکمیل مونتاژ، ابتدا پروگرام میکروکنترلر در برد دزدگیر اماکن انجام می‌شود. سپس تک تک بردها به عنوان آخرین مرحله از تولید برد دزدگیر اماکن، کنترل کیفی و تست می‌شوند. تا اگر هرگونه ایرادی در مونتاژ یا قطعات باشد، قبل از ورود به بازار رفع و اصلاح گردد. زیرا ورود محصول مشکل دار به بازار، باعث تاثیر نامناسب بر روی برند شما خواهد داشت.
برای آشنایی بیشتر با نحوه پروگرام میکروکنترلر، می‌توانید از مقالات موجود در سایت ویتا استفاده کنید.
“پروگرامر میکروکنترلر”

خط جداکننده شرکت ویتا در تولید برد دزدگیر اماکن

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر میتوانید از مقالات ویکی پدیا استفاده کنید : “ویکی پدیا”

اگر سوال یا ابهامی در این رابطه داشتید، حتما در بخش نظرات با ما درمیان بگذارید. و یا می‌توانید در شبکه های اجتماعی با کارشناسان فنی ویتا، ارتباط بگیرید.

 

نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *