ما در دنیایی زندگی می کنیم که به فناوری به عنوان یک عامل همه جانبه در زندگی روزمره نگاه می کند، از این رو ساخت محصول الکترونیکی در صنعت تولید الکترونیک، قابلیت ها و فرصت های بیشماری به وجود می آورد.
در این مقاله قصد داریم مطالبی پیرامون تحول و ساخت این محصولات ارائه نماییم.

محصولات الکترونیکی در گذر زمان:

این محصولات در طی سالیان متمادی دستخوش تغییرات و تحول بسیاری بوده اند. همان طور که شاهد هستید بین یک الی دو دهه پیش، تلفن هوشمند در مراحل ابتدایی خود قرار داشت و در اختیار برخی از افراد در کشورهای توسعه یافته بود. دو دهه پیش، بسیاری از خانه ها از اتصالات سیمی برای اتصال به اینترنت استفاده می کردند. اکنون تقریباً همه چیز بی سیم است. بیست سال پیش، نوت بوک ها و لپ تاپ ها به عنوان کالاهای فوق العاده لوکس دیده می شدند که معمولاً افرادی که هنگام مسافرت یا در محل کار به استفاده از رایانه های خود نیاز داشتند، از آن ها استفاده می کردند.

تحولات محصولات الکترونیکی دارای چرخه عمر هستند و برخی از آن ها می توانند در طول زمان و با ظهور محصولات با قابلیت های جدید، منسوخ شوند.

ساخت محصول الکترونیکی

ساخت محصول الکترونیکی

نکات مهم و ضروری:

ساخت محصول مانند ساخت بردهای مدار الکترونیکی، میکروچیپ ها و سایر کالاهای الکترونیکی عمومی به یک فرآیند بسیار دقیق نیاز دارند. در صنعت ساخت محصول الکترونیکی می بایست موارد و مراحلی که در زیر آمده اند در نظر گرفته شوند:

  • طراحی
  • آزمایش کردن
  • توزیع
  • تعمیرات و خدمات پس از تولید و توزیع

این چهار عمل مهم ترین عوامل در مورد ساخت محصول الکترونیکی است.

محصولات الکترونیکی

محصول الکترونیکی

مراحل ساخت محصول الکترونیکی:

مهمترین بخش از ساخت محصول، تعیین نوع مواد برای استفاده و هزینه آن‌ ها است. به همین دلیل است که می بایست این موارد در ابتدا مشخص شود. سپس می بایست طرح اولیه و نقشه شماتیک روند تولید محصول الکترونیکی طرح ریزی شود. هدف از طراحی، ایجاد یک طرح معتبر و مناسب برای ساخت محصول الکترونیکی است. در مرحله بعد اندازه گیری ها باید انجام شود، این اندازه گیری ها برای انواع مختلف اجزای سازنده دستگاه الکترونیکی انجام می شود.

پس از طراحی، آزمایش قبل از تولید انجام می شود، به این ترتیب هر چیزی که نیاز به تغییر دارد قبل از تولید انبوه، قابل تغییر است.

توزیع پس از طراحی و آزمایش همه جزئیات کار صورت می گیرد. قبل از در نظر گرفتن هر چیزی برای توزیع، ایده خوبی است که چند آزمایش نهایی انجام داده شود تا مشخص شود که آیا هر یک از لوازم الکترونیکی تولیدی آماده توزیع هستند یا خیر. تعمیرات و خدمات پس از ساخت و فروش نیز جزئی از فرآیند تولید است، زیرا ممکن است محصولی با عیب و نقص ناخواسته تولید و توزیع شود. شرکت های الکترونیکی می بایست یک سیستم اختصاصی برای تعمیرات و خدمات پس از فروش نیز داشته باشند.

نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.