برد لوازم خانگی

برد لوازم خانگی:

در این مقاله قصد داریم تا پیرامون ساخت برد لوازم خانگی مطالبی را به خواننده گرامی ارائه نماییم. الکترونیک نقش زیادی در کارهای روزمره ما بازی می کند. در قلب هر یک از لوازم الکترونیکی یک برد مدار چاپی (PCB) قرار دارد. با گسترش و توسعه لوازم الکترونیکی در صنایع، برنامه های PCB نیز رشد می کنند. ساخت برد لوازم خانگی پیش نیاز تولید اصلی محصولات و دستگاه های الکترونیکی کاربردی منازل می باشد.

برد الکترونیکی PCB، برد پایه برای ساخت لوازم خانگی می باشد. لوازم الکترونیکی مصرفی دستگاه هایی هستند که روزانه از آن‌ ها استفاده می کنیم، مانند تلفن های هوشمند یا رایانه ها. حتی جدیدترین مدل های یخچال و فریزر نیز اغلب شامل قطعات الکترونیکی است. در هر یک از این دستگاه ها یک برد لوازم خانگی یا PCB وجود دارد.

لوازم الکترونیکی خانگی و نیاز به وجود برد مدار چاپی

ساخت برد لوازم خانگی:

با گذشت سال ‌ها، تغییرات چشمگیری در طراحی و ساخت این بردها ایجاد شده است. محصولات مصرفی امروزه توسط الکترونیک های پیچیده ای مشخص می شوند که به نوبه خود خواستار PCB های پیچیده ای هستند. برای برآورده شدن نیازهای رو به رشد PCB، تولید کنندگان امروزی، موجودی غنی از PCB های آماده سفارش را حفظ می کنند. همچنین، آن ها گزینه های مختلفی را ارائه می دهند و برای تولید کنندگان لوازم خانگی می توانند بردهایی بسازند که به بهترین وجه برای برنامه های آنها مناسب باشد. ساخت برد لوازم خانگی توسط شرکت های سازنده و در ابعاد و اندازه های متنوع و با توجه به نوع کاربرد آن انجام می شود.

مصرف کننده و بخش تولید لوازم خانگی در هنگام تولید محصولات از سه نوع PCB استفاده می کنند. سه نوع اصلی ساخت برد لوازم خانگی عبارتند از:

بردهای تک لایه : PCB های یک لایه تنها شامل یک بستر هستند. که در آن تمام اجزای الکتریکی از یک طرف با ردیابی مس از طرف دیگر نصب شده اند.
بردهای دو لایه :  همان‌ طور که از نام آن پیداست، این نوع PCB از دو بستر تشکیل شده است.قطعات و اجزای آن در هر دو طرف بستر ثابت شده است.
بردهای سه لایه : این نوع PCB معمولاً در مدارهای الکترونیکی بسیار پیچیده استفاده می شود.این‌ ها با استفاده از چندین لایه بستر طراحی شده اند که توسط عایق جدا می شوند. بسته به پیچیدگی برنامه ها، حداکثر ۴۲ لایه را می توان در یک PCB گنجانید. کاربرد PCB در مورد تولید محصولات مصرفی و لوازم خانگی بسیار است. PCB های تک، دو و چند لایه در هنگام مونتاژ انتخاب می شوند.

با توجه به حجم بالای تولید لوازم الکترونیکی مصرفی، مقدار PCB تولید شده برای کنترل آنها باید از نظر تعداد برابر باشد. این PCB های با حجم بالا هزینه کمتری برای هر واحد دارند و قیمت کالای نهایی را نسبتاً اندک نگه می دارند.

ساخت برد لوازم خانگی

کاربرد PCB در لوازم خانگی:

کاربردهای PCB در لوازم الکترونیکی مصرفی گسترده است. تقریباً هر دستگاه مدرن با استفاده از قطعات الکترونیکی تولید می شود. ساخت برد لوازم خانگی نیز بر اساس نوع دستگاهی که قرار است برد در آن به کار رود، متفاوت خواهد بود. موارد زیر فقط چند مورد از کاربردهای رایج PCB در لوازم الکترونیکی خانگی مصرفی است:

سیستم های موسیقی

سیستم های تهویه مطبوع

اجاق مایکروویو

ماشین لباسشویی

کنترل از راه دور تلویزیون

لوازم روشنایی

دیگ ‌های بخار برقی

جاروبرقی رباتیک

ساعت مچی دیجیتال

پخش کننده های سی دی

سیستم های هشدار خانگی

سینمای خانگی

بازی های ویدئویی دستی

اسباب بازی های الکترونیکی کنترل از راه دور

مطالب بیشتر :

طراحی برد 

نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.