مهندسی معکوس

مهندسی معکوس یعنی چه؟

اگر میخواهید بدانید مهندسی معکوس یعنی چه، باید گفت شکستن چیزی برای درک آن ، ساختن کپی یا بهبود آن را مهندس معکوس گویند.

مهندسی معکوس فرایندی ستکه در ابتدا فقط برای سخت افزار اعمال می شد. مهندسی معکوس اکنون در نرم افزار ، پایگاه داده و حتی DNA انسان اعمال می شود.

مهندسی معکوس به ویژه در مورد سخت افزار و نرم افزار رایانه بسیار مهم است. برنامه ها به زبانی نوشته می شوند ، مثلاً C ++ یا Java ، که برای سایر برنامه نویسان قابل درک است.
اما برای اجرای بر روی کامپیوتر، باید توسط برنامه دیگری به نام کامپایلر به یک و صفر زبان ماشین ترجمه شوند.
کد کامپایل شده برای اکثر برنامه نویسان قابل درک نیست.ا ما روش هایی وجود دارد که می تواند کد ماشین را به فرمت مناسب تری برای انسان تبدیل کند.از جمله یک ابزار نرم افزاری به نام decompiler

مهندسی معکوس برای بسیاری از اهداف مورد استفاده قرار می گیرد.

در واقع به عنوان یک ابزار یادگیری می باشد.

اجرا و یپاده سازی انواع پروژه های مهندسی معکوس به عنوان روشی برای تولید محصولات جدید و سازگار که ارزان تر از آنچه در حال حاضر در بازار است.

برای ایجاد ارتباط بین نرم افزار به طور موثرتر یا ارتباط داده ها بین سیستم عامل های مختلف یا پایگاه های داده و برای کشف ویژگی های غیر مستند محصولات تجاری می باشند.

یک نمونه مشهور مهندسی معکوس شامل شرکت Phoenix Technologies Ltd. واقع در سان خوزه است.
که در اواسط دهه 1980 مایل به تولید BIOS برای رایانه های شخصی بود که با BIOS اختصاصی IBM PC سازگار باشد.شرکت های دیگری مانند Cyrix Corp. و Advanced Micro Devices Inc. با ریزپردازنده های مهندسی معکوس Intel Corp. موفق به ساخت تراشه های سازگار با اینتل با هزینه کمتر شده اند.

_

نمونه کارهای طراحی ویتا

_

مجموعه مهندسی ویتا، معتبرترین شرکت طراحی بردهای الکترونیکی در ایران است که به پشتوانه طراحی بردهای حرفه ای و پیاده سازی با بالاترین کیفیت، موفق به همکاری با بسیاری از شرکت های معتبر در داخل و خارج از ایران شده است.

 

مجموعه نمونه کارهای طراحی که در ادامه مشاهده می‌کنید، به درخواست مشتری و توسط مهندسان گروه ویتا طراحی شده‌اند. و قریب به اکثریت آنها به مرحله تولید انبوه و ورود به بازار ( با برند مختص مشتری ) رسیده اند. شما با کلیک بر روی هر نمونه کار، می‌توانید عکس ها و جزئیات بیشتری را مشاهده کنید.

 

امید است با مشاهده دست رنج مهندسان ما در گروه ویتا و اطمینان از کیفیت بالای خدمات ما، افتخار همراهی و همکاری با شما را داشته باشیم.

ما در مجموعه مهندسی ویتا، تعهد داریم که خدمات طراحی خود را با رعایت کامل ملاحظات فنی ارائه کنیم، مانند:

 

+ طراحی برد مطابق استانداردهای تولید انبوه

ما برای خدمات طراحی برد، مهندسان خود را به رعایت استانداردهای تولید ملزم کرده‌ایم. استانداردهایی که رعایت نکردن آنها، ممکن است شما را در مراحل چاپ PCB، مونتاژ برد، خرید قطعات، به دردسر بیاندازد.

- حداقل فاصله خطوط مسی و پدها از یکدیگر

- پکیج استاندارد قطعات برای راحتی کار در مونتاژ

- جانمایی درست قطعات با توجه به نویز واحدهای مختلف

- موارد بیشتر را در مقالات ما مطالعه کنید.

 

+ کاهش هزینه تولید انبوه بردها

با توجه به شرایط اقتصادی ایران و واردات اکثر محصولات الکترونیکی از کشور چین، کاهش قیمت نهایی محصول الکترونیکی، باید در اولویت باشد. لذا اگر شما نتوانید محصولتان را کمتر از قیمت محصول مشابه چینی، به بازار ارائه کنید، ممکن است استقبالی از محصول شما نشود.
شما می‌توانید برای پیاده سازی راهکارهای کاهش قیمت برد، با مهندسان ما در ویتا ارتباط بگیرید.

 

اینجاست که مزیت ویتا نسبت به دیگر شرکت ها مشخص می‌شود.