طراحی برد الکترونیکی سیستم اعلام سرقت

سیستم اعلام سرقت چیست؟

سیستم اعلام سرقت که در اصطلاح عموم دزدگیر نیز نامیده میشود. جهت ممانعت از ورود اشخاص یا اشیاء غیرمجاز به محل بکار می رود. سیستم اعلام سرقت دارای یک کنترل پنل می باشد. بخش اصلی این سیستم کنترل پنل آن است که برای ارتباط کلیه تجهیزات استفاده میشود. جهت تنظیم یا فعال کردن پنل معمولا یک ریموت کنترل طراحی میشود. یکی از مهم ترین بخش های سیستم امنیت در ساختمان ها، سیستم اعلام سرقت است. این موضوع امروزه در کلیه اماکن خصوصا، خانه های مدرن خیلی مطرح است. به همین دلیل تنوع زیادی در طراحی و اجرای این سیستم وجود دارد. انواع قفل های برقی،درب های ضدسرقت و.. نمونه از این سیستم ها می باشند. موضوع کانونی جهت طراحی خانه هوشمند،برای حفظ امنیت محیط و ساکنان آن، اجرای دقیق سیستم اعلام سرقت می باشد.

موضوع کانونی جهت طراحی خانه هوشمند،برای حفظ امنیت محیط و ساکنان آن، اجرای دقیق سیستم اعلام سرقت می باشد.

برای خانه ها و اماکن هوشمند میتوان به کمک این سیستم سناریو تعریف کرد. این سناریو به اشکال و فرمت های مختلف قابلیت برنامه ریزی دارد. به عنوان مثال می توانیم برای آن یک برنامه تعیین کنیم که در زمان خروج ما، ورود افراد دیگر را غیرمجاز دانسته و سیستم اعلام سرقت را فعال کند.بعد از فعال شدن سیستم به ما از طریق آژیر،نمایشگر و یا تماس تلفنی اطلاع دهد که فردی غیرمجاز وارد محیط شده است.این کار را به راحتی با مانیتور طراحی شده برای سیستم و یا حتی گوشی شخصی خود می توانیم انجام دهیم.

سیستم اعلام سرقت

برد سیستم اعلام سرقت

اجزای سیستم اعلام سرقت اماکن چیست؟

سنسور، دتکتور، آشکار ساز
آژیر
تلفن کننده
باطری های اضطراری
سرور
ریموت کنترل

انواع سنسور در سیستم اعلام سرقت:

سنسور دتکتور :

این سنسورها برای تشخیص تغییرات و یا حرکت در محیط بکار می روند. اصولا وظیفه آنها، تشخیص هر نوع حرکتی مانند باز یا بسته شدن،ضربه و.. می باشد. اگرعامل بیرونی آنها را تحریک کند. در این حسگر یک مداری وجود دارد که کنتاکت را باز و بسته میکند. بنابراین هر تغییر که به وجود آید. روی سیستم عمل میکند و آن را فعال می نماید.

سنسور دتکتور حرکتی

سنسور دتکتور حرکتی

سنسور تشخیص حرکت – چشمی:

این حسگر توسط امواج مادون قرمز می تواند حرکت را تشخیص دهد. این سنسور بیشتر بر روی حرکت افراد حساس است.

سنسور مگنت :

همانطور که از اسم این سنسور پیداست.خاصیت آهنربایی دارد و اگر بر روی در یا پنجره نصب شود، تغییر وضعیت را تشخیص میدهد. سپس وضعیت جدید را به کنترل پنل اعلام میکند.

سنسور مگنت

سنسور مگنت

سنسور شوک:

اسم این سنسور نیز گویاست. این حسگر نسبت به ضربه و شوک حساس است. این نوع سنسور را می توان روی شیشه یا دیوار نصب کرد. سنسورشوک هر ضربه و شوک را به کنترل پنل اعلام میکند.

سنسور مستقل:

این سنسور مجزا از سایر تجهیزات حرکت و یا عامل جدید را تشخیص داده و به ما اعلام میکند.

شستی یا پدال سیستم اعلام سرقت:

به کمک شستی یا پدال دزدگیر می توان، برای فعال شدن سریع کنترل پنل استفاده کرد.

بلندگو سیستم اعلام سرقت:

جهت مطلع کردن افراد از شرایط وخیم این قطعه کاربرد دارد. وظیفه بلندگو اطلاع رسانی از شرایط پیش آمده می باشد. باید دقت کرد آژیر یا بلندگو در مکان مناسبی نصب شود. زیرا صدای آن باید به راحتی قابل شنیدن باشد.یک جز اصلی از سیستم اعلام سرقت می باشد.

آژیر سیستم اعلام سرقت

آژیر سیستم اعلام سرقت

آژیر Alarm:

آژیر یا آلارم برای اعلام سرقت در سیستم استفاده میشود. این قطعه در دو نوع نصب در محیط بیرون و نصب در فضای آزاد طراحی میشود. در برد الکترونیکی آنها از المان های الکترونیکی استفاده میشود، ولتاژ آنها ۹،۱۲، یا ۲۴ ولت است. معمولا آژیرها با دوسیم که شامل دو قطب مثبت و منفی هستند به کنترل پنل متصل میشوند.

آژیر سیرن یا پیزو:

این نوع آژیر، بعد ازعکس العمل سنسورها فعال میشود. صدای این آژیر به توان پنل بستگی دارد.

بلند گو با آژیر سیرن چه فرقی می کند ؟

آژیر سیرن را می توانیم روی هر نوع تجهیزاتی استفاده کنیم. این قطعه با ولتاژ ۱۲ فعال میشود.اما بلندگو برای فعال بودن نیاز به کنترل پنل دارد.

باطری بکاپ سیستم اعلام سرقت:

از آنجا که اگر برق قطع شود سیستم اعلام سرقت دچار مشکل میشود.باطری بکاپ سیستم یک گزینه بسیاری ضروری می باشد.

باطری بکاپ سیستم اعلام سرقت

باطری بکاپ سیستم اعلام سرقت

ریموت کنترل دزدگیر:

یک گزینه کاربردی برای اکثر وسایل الکتریکی ریموت کنترل است. جهت روشن یا خاموش کردن و سایر تنظیمات، این وسیله بکار می رود. معمولا دو یا چند ریموت کنترل برای سیستم استفاده میشود.

تلفن کننده:

زمانی که سیستم اعلام سرقت، مشکلی را تشخیص داد. میتواند با یک یا چند شماره تماس بگیرید و پیام را پخش کند.این دستگاه در کنار خود سرور تعبیه میشود. قابلیت برنامه ریزی دارد. شماره و پیام ها روی حافظه آن ذخیره میشوند. بعضی از سیستم ها قابلیت ارسال پیامک نیز دارند.

چراغ گردان:

چراغ گردان یک گزینه عالی برای ترساندن سارقان به شمار می رود. نور آن یک گزینه خیلی خوب برای دور کردن دزد و یا حیوانات از محیط می باشد.

ویژگی های سیستم اعلام سرقت:

۱- سیستم ها را می توانید با موبایل، مانیتورلمسی، دستگاه کارتخوان و… هدایت و برنامه ریزی کنید.
۲- امکان کنترل سیستم با ریموت کنترل وجود دارد.
۳- به راحتی می توانید با چک کردن وضعیت سیستم سرقت،علت فعال شدن آن را متوجه شوید.
۴- اصولا سیستم های طراحی شده پشتیبانی فارسی دارند.
۵- نیازی به حمل ریموت کنترل در خارج از منزل یا محیط کار برای کنترل سیستم ندارید.
۶- سیستم را می توانید به سنسورهای تشخیص شکسته شدن شیشه نیز مجهز کنید.
۷- از سنسورهای تشخیص حرکت می توان برای مجهز نمودن سیستم استفاده نمود.
۸- در زمان ورد به منزل می توان با کشیدن کارت سیستم را غیرفعال کرد.
۹- باطری کمک میکند تا در زمان قطع برق، سیستم فعال بماند.
۱۰ توسط مانتیوتر لمسی می توان عملکردهای سیستم را کنترل کرد.

سیستم ها را می توانیم با موبایل، مانیتورلمسی، دستگاه کارتخوان و… هدایت و برنامه ریزی کنیم.

چند نوع سیستم اعلام سرقت وجود دارد؟

در زندگی امروزی نیاز به افزایش امنیت بیشتر حس می شود. به همین دلیل هر روز به آمار شرکت ها و خدمات سیتسم های امنیتی افزوده میشود. سیستم اعلام سرقت به ما در پیشبرد هدف حفظ امنیت کمک شایانی میکند.آژیرها و سایر هشداردهنده های به ما برای مهار خطر کمک میکنند.

سیستم اعلام سرقت یک گزینه عالی در ساختمان ها بزرگ،برج ها،کارخانه ها و… می باشد. در هر مکانی با توجه به کاربری این سیستم ها قابل برنامه ریزی هستند. برخی از این سیستم ها بر روی در ورودی نصب شده و به سارقین یا مهاجمان از طریق برق شوک وارد میکنند.برخی مجهز به دوربین مدار بسته هستند.این سیستم تنوع زیادی در طراحی و اجرا دارد.

سیستم اعلام سرقت ویتا

با سیستم اعلام سرقت ویتا آرامش خیال را تجربه کنید

انواع سیستم اعلام سرقت اماکن :

تلفنی
سیم کارتی
سیم کارتی،تلفنی

دزدگیر تلفنی:

این سیستم یکی از محبوب ترین سیستم های دزدگیر می باشد. قابلیت اتصال یه تلفن ثابت شهری را دارد. زمانی که سیستم با عامل بیرونی تحریک و فعال میشود.به طور خودکار با شماره های ذخیره شده تماس می گیرد.

دزدگیر تلفنی

دزدگیر تلفنی

دزدگیر سیم کارتی :

به علت اینکه دیگر افراد نگران غیرفعال کردن سیستم در زمانی عدم حضور در محیط را نداشته باشند. سیستم اعلام سرقت سیم کارتی تولید شده است.زمانی که برق قطع شود یا سارقان سعی در تخریب سیستم داشته باشند، هیچ اختلالی پیدا نخواهد کرد.زیرا فورا بعد از آژیر یک پیامک برای شخص ارسال کرده و تماس های لازم را نیز برقرار میکند. کلیه فعالیت های این سیستم از طریق اس ام اس انجام میشود.حتی  رله ها را نیز می توان توسط  SMS یا نرم افزار فعال یا غیر فعال نمود.حتی اگر برق قطع شود به شخص مورد نظر پیامک می دهد.

دزدگیر تلفنی _سیم کارتی :

این نوع از سیستم دزدگیر یک مجموعه کامل از دو نوع بالا می باشد. مجهز به سیستم پیامک و تماس است. کلیه امکانات هر دو سیستم را دارد. یک گزینه عالی برای سازمان ها و مجتمع های حساس یا محیط های نظامی می باشد.

هوشمند سازی ساختمان ها با سیستم اعلام سرقت :

 هوشمندسازی ساختمان ها، به افراد این امکان را می دهد که به راحتی محل زندگی خود را کنترل کنند. امکان برنامه ریزی دقیق جهت مشاهده تمام بخش های ساختمان را به آنها می دهد. با هوشمندسازی می توان تجهیزات زیای را تحت نظر گرفت.

مانند: تجهیزات روشنایی سیستم های ایمنی ، تنظیم دسترسی ، آتش نشانی، تامین برق اضطراری ، سیستم تهویه مطبوع ، تاسیسات مکانیکی و ..  هدف اصلی هوشمندسازی علاوه بر کنترل تجهیزات افزایش کارایی آنها ،کاهش هزینه های جانبی و افزایش آرامش و رفاه در منازل و اماکن مختلف می باشد. هوشمندسازی به ما کمک میکند خطاها را به حداقل برسانیم. حوادث خطرناک را کاهش دهیم. کارکرد درست تاسیسات و تجهیزات را افزایش دهیم.

قبل از استفاده از تجهیزات به روز و سیستم دزدگیر، نگهداری از وسایل گرانقیمت و یا محیط ها خیلی مشکل بود. روش های ضد سرقت بسیار ابتدایی و ساده بود. شاید فقط از گاوصندوق استفاده میشد یا فقط قفل و زنجیر کاربرد داشت.اما امروزه با اینهمه پیشرفت که روش های سرقت نیز بروز شده اند. نیاز به سیستم های پیشرفته دزدگیر به وضوح حس میشود. سیستم اعلام سرقت هوشمند یک راهکار عالی برای این مسئله می باشد.

در چه مکان هایی از سیستم دزدگیر استفاده میشود؟

۱. فروشگاه های بزرگ: به علت ازدحام جمعیت احتمال سرقت زیاد است. بنابراین یک گزینه بی نهایت ضروی می باشد.

۲.خودرو : سیستم اعلام سرقت، خصوصا برای خودرهای گرانقیمت یک گزینه عالی ست.

۳.منازل شخصی

۴.برج های مسکونی

۵.ویلا و باغ های شخصی

 

سیستم اعلام سرقت هوشمند

سیستم اعلام سرقت هوشمند

نکات مهم درخرید سیستم دزدگیر:

۱. تجهیزات بی کیفیت و ارزان نخرید.

۲.توجه داشته باشید سیستم جعلی یا فیک نباشد.

۳. با طراح خود محل را حتما بررسی کنید.

۴.برآورد هزینه را دقیق انجام دهید.

ویتا همراه شماستطراحی سیستم اعلام سرقت خود را به ما بسپارید

مزایای سیستم اعلام سرقت :

۱. محافظت از شخص و افراد منزل یا محیط کار

این سیستم به شما در نگهداری و حفاظت از اعضای خانواده تان کمک میکند.امروزه نگهداری از افراد خانواده خصوصا کودکان اهمیت زیادی پیدا کرده است. سیستم دزدگیر در صورت عدم حضور شما در منزل کلی از بار نگرانی شما خواهد کاست.

۲. جلوگیری  از سرقت های محله:

اگر در یک محل خانه ای به سیستم اعلام سرقت مجهز باشد. سارقین از دزدی و یا ورود به منازل اطراف نیز اجتناب خواهند کرد. زیرا وجود امکانات پیشرفته آنها را از این منطقه دور خواهد کرد. پس این سیستم یک محله را از شر سرقت رها خواهد کرد.

۳. محافظت از منزل در دوران سفر:

اگر به خاطر شغل خود زیاد در سفر هستند. امنیت محل زندگی شما در خطر خواهد بود. بنابراین استفاده از یک سیستم دزدگیر کمک زیادی در افزایش اطمینان خاطر شما دارد. به همین دلیل در اسرع وقت با شرکت ویتا تماس گرفته و برای همیشه از این نگرانی ها فاصله بگیرید. یک سیستم اعلام سرقت عالی با برنامه ریزی پیشرفته مکمل روحیه خوب شما در سفر خواهد بود.

۴.کم کردن هزینه های بیمه :

از مزیت های مهم نصب این سیستم،کم شدن واضح و عالی خدمات بیمه است. بسیاری از شرکت های بیمه حتی این موضوع را در قرارداد خود قید میکنند.

۵. بهینه کردن مصرف انرژی:

بطور کلی هوشمندسازی بهمراه یک سیستم ایمنی عالی مزایای زیادی برای کاربران دارد. از جمله این مزایای کنترل  PGM و کمک به  مدیریت مصرف برق خانگی می‌باشد. با این تجهیزات ما می توانیم میزان مصرف کلیه وسایل برقی را کنترل کنیم.از اتفاقات و حوادث خطرناک جلوگیری کنیم.

روش کار سیستم اعلام سرقت:

 همه تجهیزات در این سیستم توسط بخش مرکزی کنترل میشوند. ابتدا سیستم توسط ریموت کنترل روشن میشود. همه حسگرها فعال شده و گوش به زنگ میشوند.در زمان تحریک چشمی یا هر حسگر دیگر پیام به مرکز یا همان کنترل ارسال میشود.آژیر یا آلارم فعال میشود. تلفن شروع به تماس گرفتن میکند.چراغ ها شروع به چشمک زدن میکنند.همه این موارد را شما می توانید توسط ریموت کنترل فعال یا غیرفعال کنید.

نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.